Jak skorzystać z Freeski?

Nie chcecie już dłużej czekać, aby wypróbować sprzęt narciarski? Marzycie by poszaleć na śniegu?

Kilka dni wolnego i relaks w górach?

 

To dla Was jest Freeski czyli karnet na stok w gratisie. Okres Freeski trwa od początku sezonu w stacjach narciarskich: Czarny Groń w Rzykach, Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju i Kasina Ski w Kasinie Wielkiej. Czyli wybierasz nocleg (min. 2 dni) na stronie www.freeskihotele.pl, a karnet na stok dostajesz w pakiecie z noclegiem.

 

 

Oferta z FREESKI oparta jest na prostej zasadzie: płacisz za spanie i masz darmowe szusowanie. Darmowe zjazdy są proponowane fanom sportów zimowych poza sezonem wysokim czyli w początkowych i końcowych tygodniach jego trwania. Okres Freeski trwa do 21 grudnia i od 25 lutego do momentu, kiedy jest śnieg. Płacimy więc jedynie za dojazd, nocleg i wyżywienie w ośrodku dającym nam taką możliwość spędzenia czasu.

Nie może to być jednak wyjazd jednodniowy, ale minimum dwa dni.  Po raz pierwszy takie usługi wprowadzili Włosi i to tam właśnie idea ta, jest najbardziej rozwinięta, a także tam znajdziemy największą liczbę ośrodków do wyboru. Jednak trzeba tam dojechać, więc koszt wyprawy znacznie rośnie.

W Polsce także możemy skorzystać z programu Freeskihotele.  Gromadzi on hotele i pensjonaty w Małopolsce, które oferują dla swoich klientów karnet na stok gratis. Wystarczy wejść na stronę i wybrać odpowiedni nocleg.

/>W programie FreeSKI Hotele uczestniczy pięć stacji narciarskich:

Czarny Groń w Rzykach,

Słotwiny Arena w Krynicy Zdrój,

Kasina SKI w Kasinie Wielkiej,

Kurza Góra w Kurzetniku,

Skolnity w Wiśle.

 

Czarny Groń w Rzykach to dwie koleje krzesełkowe, w tym jedna 6-osobowa z osłonami, dwa orczyki, trasy dla początkujących, jak i dla zaawansowanych oraz Snowpark okrzyknięty przez narciarzy i snowbordzistów jako najlepszy snowpark w polsce.

Czarny Groń to kompleksowa oferta dla miłośników białego szaleństwa. Obiekty i teren przeznaczony do uprawiania sportów zimowych są położone głęboko w dolinie na północnych stokach Beskidu Małego, co gwarantuje utrzymanie śniegu aż do późnej wiosny!

Stacja narciarska istnieje już od kilku lat, jego oferta jest z sezonu na sezon poszerzana o nowe atrakcje i udogodnienia. Obecnie w jego ramach funkcjonuje Tiger Snowpark – dla fanów freestylu, cztery oświetlone trasy zjazdowe wraz z nowoczesnymi wyciągami, wypożyczalnie sprzętu, knajpa ze smakowitą kuchnią. Zapaleni narciarze i fani deski na pewno będą bawić się doskonale, a początkujący… Co roku na wydzielonej części stoku działa certyfikowana szkoła narciarstwa i snowboardu, profesjonalni instruktorzy nauczą szusować każdego, bez względu na wiek!

Trasy narciarskie są ratrakowane i naśnieżane, przeszkody w Tiger Snowparku są zmieniane i testowane, a do tego częste eventy i zawody – tu naprawdę nuda się nie uda. Udogodnieniem są busy, które zapewniają transfer na stok z i do Hotelu.

 

Słotwiny Arena w Krynicy Zdrój to 10 tras zjazdowych o różnej skali trudności, nowoczesna, 6-osobowa kolej wyprzęgana firmy Doppelmayr, kompleks wyciągów orczykowych oraz „Zimowy plac zabaw Kubuś-Ski” na wyciągu szkoleniowym dla dzieci. Tutaj również na nudę nie można narzekać. Codziennie odbywa się SKI After Party, zabawa przy muzyce, a po niej można skorzystać z jazdy nocnej. Dla dzieci organizowana jest Bitwa na śnieżki. W ośrodku zaplanowano także liczne imprezy i zawody dla wszystkich grup wiekowych. Ośrodek jest znany od wielu lat i bardzo popularny, szczególnie wśród tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na nartach czy snowboardzie.

 

 Kasina SKI w Kasinie Wielkiej to najlepszy z położonych najbliżej Krakowa stoków narciarskich o średniej trudności obsługiwany przez 6-osobową kolej.

Stacja narciarska Kasina Ski znajduje się w rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk.  Bardzo cenią sobie tą stację narciarze, którzy nie lubią łatwych zjazdów. To najdłuższy i położony najbliżej Krakowa, naśnieżany i oświetlony stok narciarski, określany jako średnio trudny. Jego cechą charakterystyczną jest jednolite pochylenie (21%) na całej długości trasy, co oznacza wyśmienitą jazdę zarówno dla początkujących, jak i wytrawnych narciarzy.

Trasy zjazdowe (niebieska i czerwona) o łącznej długości prawie 2700 metrów i różnicy wzniesień 290 metrów prowadzone są w całości w lesie, co polepsza parametry zjazdowe oraz pozwala na przyjemną jazdę nawet przy silnych, porywistych wiatrach. Dla stawiających pierwsze kroki na nartach proponujemy trasę zieloną na specjalnie przygotowanej oślej łączce wraz z 120 metrowym wyciągiem talerzykowym.

Stacja narciarska Kasina Ski zaprasza do korzystania z krzesełkowej, sześcioosobowej kolei linowej o długości 1100 metrów. Wyjazd na stację górną (900 m.n.p.m.) trwa niespełna 6 minut.

 

Skolnity w Wiśle

Stacja narciarska Skolnity nazywana jest „Dachem Wisły” ponieważ położona jest w samym centrum Wisły. Przez cały rok zaprasza do skorzystania z czteroosobowej kolei linowej o długości 800 metrów. Zimą posiada dwie oświetlone, różniące się stopniem trudności trasy. Niebieska trasa (1100m.) określana jest mianem trasy rodzinnej, natomiast trasa czerwona (980m.) jest przeznaczona dla bardziej zaawansowanych narciarzy, często odbywają się na niej zawody sportowe. Na górnej stacji kolei linowej mieści się darmowy wyciąg orczykowy dla początkujących. Dużym zainteresowaniem narciarzy, a także turystów pieszych odwiedzających Skolnity w sezonie letnim cieszą się tarasy widokowe na górnej stacji kolei. Kolejną atrakcją jest park linowy oraz zagroda z Alpakami.

 

Kurza Góra w Kurzętniku

Ośrodek narciarski “Kurza Góra” to przede wszystkim najdłuższa trasa zjazdowa w północnej Polsce, trzy zróżnicowane trasy narciarskie, zimowy park rozrywki dla dzieci oraz szkółka narciarska “Kurza Akademia”. Ośrodek posiada pełne zaplecze m.in. strefę gastronomiczną, wypożyczalnię i serwis narciarski.​

 

Nie trać czasu i korzystaj z Freeski!

 

 

Partnerzy
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności zamknij