Jak skorzystać z Freeski?

Nie chcecie już dłużej czekać, aby wypróbować sprzęt narciarski? Marzycie by poszaleć na śniegu?

Kilka dni wolnego i relaks w górach?

 

To dla Was jest Freeski czyli karnet na stok w gratisie. Okres Freeski trwa od początku sezonu w stacjach narciarskich: Czarny Groń w Rzykach, Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju i Kasina Ski w Kasinie Wielkiej. Czyli wybierasz nocleg (min. 2 dni) na stronie www.freeskihotele.pl, a karnet na stok dostajesz w pakiecie z noclegiem.

 

 

Oferta z FREESKI oparta jest na prostej zasadzie: płacisz za spanie i masz darmowe szusowanie. Darmowe zjazdy są proponowane fanom sportów zimowych poza sezonem wysokim czyli w początkowych i końcowych tygodniach jego trwania. Okres Freeski trwa do 21 grudnia i od 25 lutego do momentu, kiedy jest śnieg. Płacimy więc jedynie za dojazd, nocleg i wyżywienie w ośrodku dającym nam taką możliwość spędzenia czasu.

Nie może to być jednak wyjazd jednodniowy, ale minimum dwa dni.  Po raz pierwszy takie usługi wprowadzili Włosi i to tam właśnie idea ta, jest najbardziej rozwinięta, a także tam znajdziemy największą liczbę ośrodków do wyboru. Jednak trzeba tam dojechać, więc koszt wyprawy znacznie rośnie.

W Polsce także możemy skorzystać z programu Freeskihotele.  Gromadzi on hotele i pensjonaty w Małopolsce, które oferują dla swoich klientów karnet na stok gratis. Wystarczy wejść na stronę i wybrać odpowiedni nocleg.

W programie FreeSKI Hotele uczestniczy pięć stacji narciarskich:

Czarny Groń w Rzykach,

Słotwiny Arena w Krynicy Zdrój,

Kasina SKI w Kasinie Wielkiej,

Kurza Góra w Kurzetniku,

Skolnity w Wiśle.

 

Czarny Groń w Rzykach to dwie koleje krzesełkowe, w tym jedna 6-osobowa z osłonami, dwa orczyki, trasy dla początkujących, jak i dla zaawansowanych oraz Snowpark okrzyknięty przez narciarzy i snowbordzistów jako najlepszy snowpark w polsce.

Czarny Groń to kompleksowa oferta dla miłośników białego szaleństwa. Obiekty i teren przeznaczony do uprawiania sportów zimowych są położone głęboko w dolinie na północnych stokach Beskidu Małego, co gwarantuje utrzymanie śniegu aż do późnej wiosny!

Stacja narciarska istnieje już od kilku lat, jego oferta jest z sezonu na sezon poszerzana o nowe atrakcje i udogodnienia. Obecnie w jego ramach funkcjonuje Tiger Snowpark – dla fanów freestylu, cztery oświetlone trasy zjazdowe wraz z nowoczesnymi wyciągami, wypożyczalnie sprzętu, knajpa ze smakowitą kuchnią. Zapaleni narciarze i fani deski na pewno będą bawić się doskonale, a początkujący… Co roku na wydzielonej części stoku działa certyfikowana szkoła narciarstwa i snowboardu, profesjonalni instruktorzy nauczą szusować każdego, bez względu na wiek!

Trasy narciarskie są ratrakowane i naśnieżane, przeszkody w Tiger Snowparku są zmieniane i testowane, a do tego częste eventy i zawody – tu naprawdę nuda się nie uda. Udogodnieniem są busy, które zapewniają transfer na stok z i do Hotelu.

 

Słotwiny Arena w Krynicy Zdrój to 10 tras zjazdowych o różnej skali trudności, nowoczesna, 6-osobowa kolej wyprzęgana firmy Doppelmayr, kompleks wyciągów orczykowych oraz „Zimowy plac zabaw Kubuś-Ski” na wyciągu szkoleniowym dla dzieci. Tutaj również na nudę nie można narzekać. Codziennie odbywa się SKI After Party, zabawa przy muzyce, a po niej można skorzystać z jazdy nocnej. Dla dzieci organizowana jest Bitwa na śnieżki. W ośrodku zaplanowano także liczne imprezy i zawody dla wszystkich grup wiekowych. Ośrodek jest znany od wielu lat i bardzo popularny, szczególnie wśród tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na nartach czy snowboardzie.

 

 Kasina SKI w Kasinie Wielkiej to najlepszy z położonych najbliżej Krakowa stoków narciarskich o średniej trudności obsługiwany przez 6-osobową kolej.

Stacja narciarska Kasina Ski znajduje się w rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk.  Bardzo cenią sobie tą stację narciarze, którzy nie lubią łatwych zjazdów. To najdłuższy i położony najbliżej Krakowa, naśnieżany i oświetlony stok narciarski, określany jako średnio trudny. Jego cechą charakterystyczną jest jednolite pochylenie (21%) na całej długości trasy, co oznacza wyśmienitą jazdę zarówno dla początkujących, jak i wytrawnych narciarzy.

Trasy zjazdowe (niebieska i czerwona) o łącznej długości prawie 2700 metrów i różnicy wzniesień 290 metrów prowadzone są w całości w lesie, co polepsza parametry zjazdowe oraz pozwala na przyjemną jazdę nawet przy silnych, porywistych wiatrach. Dla stawiających pierwsze kroki na nartach proponujemy trasę zieloną na specjalnie przygotowanej oślej łączce wraz z 120 metrowym wyciągiem talerzykowym.

Stacja narciarska Kasina Ski zaprasza do korzystania z krzesełkowej, sześcioosobowej kolei linowej o długości 1100 metrów. Wyjazd na stację górną (900 m.n.p.m.) trwa niespełna 6 minut.

 

Nie trać czasu i korzystaj z Freeski!

 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. zamknij