Które stacje narciarskie są FreeSKI?

W programie FreeSKIhotele uczestniczy pięć stacji narciarskich: Czarny Groń w Rzykach, Słotwiny Arena w Krynicy Zdrój, Kasina SKI w Kasinie Wielkiej, Kurza Góra w Kurzętniku i Skolnity w Wiśle.

Czarny Groń to dwie koleje krzesełkowe, w tym jedna 6-osobowa z osłonami, dwa orczyki, trasy dla początkujących, jak i dla zaawansowanych i rewelacyjny Tiger Snowpark.

SKI Centrum Czarny Groń to kompleksowa oferta dla miłośników białego szaleństwa – od noclegów po szkołę narciarstwa i snowboardu. Obiekty i teren przeznaczony do uprawiania sportów zimowych są położone głęboko w dolinie na północnych stokach Beskidu Małego, co gwarantuje utrzymanie śniegu aż do późnej wiosny!

SKI Centrum istnieje już od kilku lat, jego oferta jest z sezonu na sezon poszerzana o nowe atrakcje i udogodnienia. Obecnie w jego ramach funkcjonuje Tiger Snowpark – dla fanów freestylu, cztery oświetlone trasy zjazdowe wraz z nowoczesnymi wyciągami (sezon 2015/ 2016 – otwarcie nowego wyciągu krzesełkowego 4-osobowego!), wypożyczalnie sprzętu, knajpa ze smakowitą kuchnią, są również dostępne eleganckie noclegi w hotelowym standardzie (również apartamenty). Zapaleni narciarze i fani deski na pewno będą bawić się doskonale, a początkujący… Co roku na wydzielonej części stoku działa certyfikowana szkoła narciarstwa i snowboardu, profesjonalni instruktorzy nauczą szusować każdego, bez względu na wiek!

Trasy narciarskie są ratrakowane i w razie potrzeby również naśnieżane, przeszkody w Tiger Snowparku są zmieniane i testowane, a do tego częste eventy i zawody – tu naprawdę nuda się nie uda. Niemałym udogodnieniem są busy, które umożliwiają szybki transfer na stok na trasie z i do Hotelu.

Słotwiny Arena w Krynicy dysponuje dwiema 6-osobowymi kolejami krzesełkowymi, wyciągiem taśmowym i ponad 7 km tras zjazdowych.

Słotwiny Arena to 10 tras zjazdowych o różnej skali trudności, 6-osobowa kolej wyprzęgana firmy Doppelmayr oraz „Zimowy plac zabaw Kubuś-Ski” na wyciągu szkoleniowym „Sunkid”dla dzieci.

Kasina SKI to najlepszy z położonych najbliżej Krakowa stoków narciarskich o średniej trudności obsługiwany przez 6-osobową kolej. Bardzo cenią sobie tą stację narciarze, którzy nie lubią łatwych zjazdów.

Stacja narciarska Kasina Ski znajduje się w rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk. To najdłuższy i położony najbliżej Krakowa, sztucznie dośnieżany i oświetlony stok narciarski, określany jako średnio trudny. Jego cechą charakterystyczną jest jednolite pochylenie (21%) na całej długości trasy, co oznacza wyśmienitą jazdę zarówno dla początkujących, jak i wytrawnych narciarzy.

Trasy zjazdowe (niebieska, czerwona, czarna) o łącznej długości prawie 2700 metrów i różnicy wzniesień 290 metrów prowadzone są w całości w lesie, co polepsza parametry zjazdowe oraz pozwala na przyjemną jazdę nawet przy silnych, porywistych wiatrach. Dla stawiających pierwsze kroki na nartach proponujemy trasę zieloną na specjalnie przygotowanej oślej łączce wraz z 100 metrowym wyciągiem „Sunkid”.

Stacja narciarska Kasina Ski zaprasza do korzystania z krzesełkowej, sześcioosobowej kolei linowej o długości 1100 metrów. Wyjazd na stację górną (900 m.n.p.m.) trwa niespełna 6 minut.

Stacja narciarska Skolnity nazywana jest „Dachem Wisły” ponieważ położona jest w samym centrum Wisły.

Przez cały rok zaprasza do skorzystania z czteroosobowej kolei linowej o długości 800 metrów. Zimą posiada dwie oświetlone, różniące się stopniem trudności trasy. Niebieska trasa (1100m.) określana jest mianem trasy rodzinnej, natomiast trasa czerwona (980m.) jest przeznaczona dla bardziej zaawansowanych narciarzy, często odbywają się na niej zawody sportowe. Na górnej stacji kolei linowej mieści się darmowy wyciąg orczykowy dla początkujących. Latem Skolnity jest główną atrakcją miasta – kolej linowa, tarasy widokowe i zagroda z alpakami przyciągają turystów w każdym wieku. Dla aktywnych przygotowano trzy  jednokierunkowe trasy rowerowe enduro. Dla dzieci powstał na szczycie strefa zabawy dla dzieci z karuzelą i pięknym placem zabaw.

FreeSki dotarło również na Mazury! Kurza Góra w Kurzętniku to największy ośrodek narciarski w Polsce północnej.

To właśnie tam znajduje się najdłuższa trasa zjazdowa w północnej Polsce. Stacja przyciąga dwiema zróżnicowanymi, doskonale utrzymanymi, trasami narciarskimi. Wszystkie są oświetlone i można delektować się zjazdami wieczornymi. Stacja posiada również trasę szkoleniową z wyciągiem oraz największą fabrykę śniegu w Europie. Na Kurzej Górze mieści się też największy na świecie kompleks tubingowy oraz lodowisko.

 

Partnerzy
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności zamknij