Które stacje narciarskie są FreeSKI?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

W programie FreeSKI Hotele uczestniczą trzy stacje narciarskie: Czarny Groń w Rzykach, Słotwiny Arena w Krynicy Zdrój i Kasina SKI w Kasinie Wielkiej.

Czarny Groń to dwie koleje krzesełkowe, w tym jedna 6-osobowa z osłonami, dwa orczyki, trasy dla początkujących, jak i dla zaawansowanych i rewelacyjny Snowpark.

SKI Centrum Czarny Groń to kompleksowa oferta dla miłośników białego szaleństwa – od noclegów po szkołę narciarstwa i snowboardu. Obiekty i teren przeznaczony do uprawiania sportów zimowych są położone głeboko w dolinie na północnych stokach Beskidu Małego, co gwarantuje utrzymanie śniegu aż do późnej wiosny!

SKI Centrum istnieje już od kilku lat, jego oferta jest z sezonu na sezon poszerzana o nowe atrakcje i udogodnienia. Obecnie w jego ramach funkcjonuje Tiger Snowpark – dla fanów freestylu, cztery oświetlone trasy zjazdowe wraz z nowoczesnymi wyciągami (sezon 2015/ 2016 – otwarcie nowego wyciągu krzesełkowego 4-osobowego!), wypożyczalnie sprzętu, knajpa ze smakowitą kuchnią, są również dostępne eleganckie noclegi w hotelowym standardzie (również apartamenty). Zapaleni narciarze i fani deski na pewno będą bawić się doskonale, a początkujący… Co roku na wydzielonej części stoku działa certyfikowana szkoła narciarstwa i snowboardu, profesjonalni instruktorzy nauczą szusować każdego, bez względu na wiek!

Trasy narciarskie są ratrakowane i w razie potrzeby również naśnieżane, przeszkody w Tiger Snowparku są zmieniane i testowane, a do tego częste eventy i zawody – tu naprawdę nuda się nie uda. Niemałym udogodnieniem są busy, które umożliwiają szybki transfer na stok na trasie z i do Hotelu.

Słotwiny Arena w Krynicy dysponuje 6-osobową koleją krzesełkową, wyciągiem taśmowym i ponad 7 km tras zjazdowych.

Słotwiny Arena to 10 tras zjazdowych o różnej skali trudności, 6-osobowa kolej wyprzęgana firmy Doppelmayr oraz „Zimowy plac zabaw Kubuś-Ski” na wyciągu szkoleniowym dla dzieci.

Kasina SKI to najlepszy z położonych najbliżej Krakowa stoków narciarskich o średniej trudności obsługiwany przez 6-osobową kolej. Bardzo cenią sobie tą stację narciarze, którzy nie lubią łatwych zjazdów.

Stacja narciarska Kasina Ski znajduje się w rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk. To najdłuższy i położony najbliżej Krakowa, sztucznie dośnieżany i oświetlony stok narciarski, określany jako średnio trudny. Jego cechą charakterystyczną jest jednolite pochylenie (21%) na całej długości trasy, co oznacza wyśmienitą jazdę zarówno dla początkujących, jak i wytrawnych narciarzy.

Trasy zjazdowe (niebieska i czerwona) o łącznej długości prawie 2700 metrów i różnicy wzniesień 290 metrów prowadzone są w całości w lesie, co polepsza parametry zjazdowe oraz pozwala na przyjemną jazdę nawet przy silnych, porywistych wiatrach. Dla stawiających pierwsze kroki na nartach proponujemy trasę zieloną na specjalnie przygotowanej oślej łączce wraz z 120 metrowym wyciągiem talerzykowym.

Stacja narciarska Kasina Ski zaprasza do korzystania z krzesełkowej, sześcioosobowej kolei linowej o długości 1100 metrów. Wyjazd na stację górną (900 m.n.p.m.) trwa niespełna 6 minut.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. zamknij