Przedszkole Narciarskie

Przedszkole narciarskie to doskonały sposób na wprowadzenie dziecka w świat  narciarstwa poprzez zabawę w bezpiecznym i komfortowym środowisku.
Zajęcia zwykle rozpoczynają się w niewielkich grupach (max. 5 dzieci na instruktora) w tak zwanych ogródkach narciarskich, zlokalizowanych na stoku o niewielkim nachyleniu bądź kompletnie płaskim. Pierwsze kroki to zabawy zapoznające dzieci z grupą a następnie ze sprzętem i nowym środowiskiem jakim jest stok narciarski. 
Grupy początkujące uczą się samodzielnego poruszania się po stoku, bezpiecznego upadania, podnoszenia się oraz pozycji płużnej wraz z hamowaniem. Grupy już potrafiące jeździć przypominają sobie informacje na temat bezpiecznego poruszani się na stoku, przypominają sobie podstawy, czyli pozycję płużną, hamowanie i skręcanie a w kolejnych dniach zaczynają ćwiczenia mające na celu przechodzenie do jazdy na nartach równoległych.
5 dniowy turnus Przedszkolny zakończony jest zazwyczaj zawodami narciarskimi, które mają na celu w sposób zabawowy i motywujący sprawdzić postępy w nauce narciarstwa.
Zalety przedszkola:
  • Przebieg zajęć dostosowany do wieku i rozwoju motorycznego dzieci
  • Integracja z innymi dziećmi w grupie
  • Rozgrzewki i zabawy ogólnorozwojowe, usprawniające ogólną motorykę dziecka
  • Ciekawa, zabawowa forma zajęć -dziecko uczy się mimowolnie
Na co warto zwrócić uwagę wybierając Przedszkole Narciarskie:
  • Małe grupy szkoleniowe – max. 5 dzieci/instruktora
  • Bezpieczna przestrzeń na przerwę 
  • Ciepły napój, przekąska i animacje w przerwie 
Dla dzieci w starszym wieku, jeżdżących już kilka sezonów przeznaczone są szkolenia grupowe w Szkółkach Narciarskich, takich jak Szkółka Narciarska z elementami jazdy sportowej w Słotwiny Arena w Krynicy-Zdrój. Tam, już w większej grupie ( 5-10 os./instruktora ) przez 4 godziny dziennie dzieci będą doszkalały swoją technikę oraz poznają podstawy jazdy sportowej. Zawody narciarskie kończące takie szkolenie to doskonały sposób na rodzinną zabawę i doping małym Sportowcom.
Partnerzy
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności zamknij